top of page
PFDKF logo poziom_edited.png

Trochę historii

W 1976 roku w Krakowie odbył się 1. Ogólnopolski Konkurs Prelegentów Filmowych zorganizowany przez Polską Federację Dyskusyjnych Klubów Filmowych i legendarny DKF Kinematograf.

 

W 2009 Ogólnopolski Konkurs Prelegentów po raz pierwszy odbył się w Zwierzyńcu podczas 10. Letniej Akademii Filmowej. W szranki stanęło dziesięcioro śmiałków. Jury pod przewodnictwem Janusza Korosadowicza, laureata I nagrody z 1976 roku, oceniało ich prelekcje. Od tego czasu konkurs stał się nieodłączną częścią Letniej Akademii Filmowej.

Zachęcamy do udziału w tegorocznej edycji konkursu

Podczas 24. Letniej Akademii Filmowej odbędzie się Ogólnopolski Konkurs Prelegentów Filmowych 2023. Dziesięcioro prelegentek i prelegentów zakwalifikowanych do konkursu wygłosi swoje prelekcje przed wybranymi filmami festiwalowymi. Oceni ich jury złożone z krytyków i historyków filmu oraz zwierzyniecka publiczność.

 

Organizatorem Ogólnopolskiego Konkursu Prelegentów Filmowych 2023 jest Polska Federacja Dyskusyjnych Klubów Filmowych przy finansowym wsparciu Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej.

Regulamin OKPF 2023

Formularz zgłoszeniowy

bottom of page