top of page
zespol.png
dagmara2.jpg

Jest absolwentką Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu oraz Warszawskiej Szkoły Fotografii. Od 2013 roku wprowadzała na ekrany kin przede wszystkim filmy artystyczne. Odpowiadała za dystrybucję oskarowej „Idy” w reżyserii Pawła Pawlikowskiego oraz wielu innych znakomitych arthousowych obrazów. Jest producentką pełnometrażowego filmu „Maryjki” w reżyserii Darii Woszek, który został doceniony na wielu festiwalach na świecie. Wyprodukowała także krótkometrażowy „THE HEAT” w reż. Agaty Trzebuchowskiej i Mateusza Pacewicza wyświetlany na Sundance Film Festival. Jest współzałożycielką i aktywistką organizacji Kobiety Filmu. Pracuje w Centrum Kultury Filmowej im. Andrzeja Wajdy jako specjalistka w Dziale Upowszechniania Kultury Filmowej.

klara2.jpg

Z branżą filmową związana od 12 lat. Przez 8 lat programowała największe art-housowe kino w Warszawie, Kinotekę. Pracowała jako Rzeczniczka prasowa Nano Film Festival. Klara to animatorka kultury, szkoleniowiec z zakresu rozwoju publiczności. Na co dzień pracuje jako kierowniczka działu Upowszechniania Kultury Filmowej w Centrum Kultury Filmowej im. Andrzeja Wajdy. Jest absolwentką Akademii Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie na wydziale Wiedzy o Teatrze. W swoim portfolio posiada realizację licznych wydarzeń filmowych: debat, spotkań, retrospektyw filmowych. W swojej pracy zawodowej podejmowała się realizacji nagrań audio-video oraz podcastów. Nadzorowała koordynację współpracy z festiwalami polskimi i zagranicznymi, m.in. Warszawskim Festiwalem Filmowym, Millenium DOCs Against Gravity. W 2018 zasiadała w jury 75. Międzynarodowego Festiwalu Filmowej w Wenecji.

Od 18 lat związana jest z branżą festiwali filmowych i światem dziennikarstwa kulturalnego. Zajmowała się takimi markami, jak Festiwal Filmu i Sztuki Dwa Brzegi w Kazimierzu Dolnym czy Mastercard OFF CAMERA w Krakowie. Jest doktorantką Uniwersytetu Jagiellońskiego na kierunkach wiedza o mediach i wiedza o sztuce, absolwentką kulturoznawstwa międzynarodowego, dziennikarstwa i komunikacji społecznej i studiów z zakresu gender studies. Pracuje jako dziennikarka radiowa i telewizyjna (Meloradio i TVN). Współpracowała z takimi stacjami, jak: RMF FM, RMF Classic, RMF Maxxx, Antyradio, TVN FABUŁA, Eska ROCK. Jest autorką cykli w magazynie „Liberte”. Regularnie powadzi dyskusje i moderuje debaty. Ma na swoim koncie publikacje branżowe związanych z kreowaniem marek i praktykami public relations ( „Akademia marek” (2021), „Bogactwo Brandingu” (2022)).

Reżyserka i animatorka kultury. Studiowała reżyserię filmową na Wydziale Radia i Telewizji im. K. Kieślowskiego w Katowicach, jest absolwentką „Studia Prób” i „Script” w Wajda School. W 2014 wyreżyserowała „Saleem 3” - serial wyświetlany w najważniejszych azjatyckich stacjach telewizyjnych. Jej „Hycel” (2015) wygrał Rhode Island International Film Festiwal (2016) i konkurs „Młodego kina” na festiwalu w Gdyni (2016). Debiut pełnometrażowy „Maryjki” (2020) miał premierę na festiwalu SXSW. Otrzymał nagrodę za najlepszy film, reżyserię oraz główną rolę żeńską na festiwalu Fantasia w Montrealu. „Maryjki” wygrały również Gijon International Film Festival (2020), a podczas Festiwalu MASTERCARD OFF CAMERA reżyserka odebrała Nagrodę Publiczności. W 2021 roku wyreżyserowała odcinek o Wandzie Gertz, w dokumentalnej serii „Portrety Wojenne Kobiet”.

Dziennikarz filmowy i animator kultury i fotograf od 20 lat związany z międzynarodowymi festiwalami filmowymi i teatralnymi. Programer, szef działu akredytacji i Kurator Konkursu Krótkometrażowego na Warszawskim Festiwalu Filmowym, dyrektor programowy festiwalu WAMA i Transatlantyk, twórca programu filmowego festiwalu Nowe Epifanie, członek zespołu selekcyjnego FPFF w Gdyni. Pomysłodawca warsztatów dla młodych dziennikarzy filmowych „Krytycy z pierwszego piętra”. Szef działu filmowego miesięcznika Aktivist, publikował w Gazecie Studenckiej, HIRO, Filmwebie. Współtwórca audycji „Filmowe ścieżki” w Radio Plus Warszawa. 

martyna.jpg

Wspieraniem projektów z zakresu upowszechniania kultury filmowej zajmuje się od 5 lat. Najpierw w Narodowym Centrum Kultury Filmowej w Łodzi zajmowała się koordynacją wystaw czasowych, serii wydawniczych oraz badań nad wykorzystaniem technologii VR w metodach nauczania oraz badań o stanie wiedzy i kompetencji audiowizualnych wśród dzieci i młodzieży. Obecnie w Centrum Kultury Filmowej im. Andrzeja Wajdy wspiera administracyjnie projekty Działu Upowszechniania Kultury Filmowej i Działu Edukacji. 

bottom of page