top of page

Anna Jadowska

Absolwentka Łódzkiej Szkoły Filmowej i Szkoły Wajdy, jej film fabularny „Dotknij mnie” zdobył w 2004 Złotego Lwa w Konkursie Kina Niezależnego. Film „Dzikie róże” (2017), zdobył liczne nagrody, w tym Impact Award Stockholm IFF. Ostatni obraz „Kobieta na dachu” zdobył wiele nagród i nominacji, w tym za najlepszą reżyserię.

anna jadowska.jpg
Beata Dzianowicz.JPG

Beata Dzianowicz

Reżyserka filmowa i teatralna, scenarzystka, dramaturg.  Jest autorką kilkunastu filmów dokumentalnych (m.in. „Latawce” nagrodami np.  Grand Prix Semaine de la Critique  na 61. Festiwalu w Locarno) . "Strzępy" to jej drugi film fabularny, za który otrzymała nagrodę
Odkrycie Onetu i Nagrodę na FPFF w Gdyni w 2022.

Agnieszka Radzikowska
Od 2010 roku jest aktorką Teatru Śląskiego – zagrała tam już ponad 40 ról. W świecie filmu można było zobaczyć ją w takich produkcjach jak: Zbliżenia, Odnajdę cię, 25 lat niewinności. Sprawa Tomka Komendy. Jest producentką serialu 6 mm, dostępnym na youtub.pl, w którym również gra.

Agnieszka Radzikowska.jpg
cezary łukaszewicz.jpg

Cezary Łukaszewicz

w 1981 roku we Wrocławiu. Jest aktorem znanym z filmów Twój Vincent (2017), Ja teraz kłamię (2019) i Odwilż (2022) oraz wielu innych produkcji.

Dorota Roqueplo

Absolwentka Szkoły Projektowania i Kostiumu w Paryżu. Uważana za jedną z najlepszych polskich kostiumografek. Pracuje przy produkcjach filmowych, teatralnych, operowych i reklamowych. Wielokrotna laureatka Orła oraz nagród indywidualnych za kostiumy na FPFF w Gdyni. Członkini
Polskiej Akademii Filmowej, Europejskiej Akademii Filmowej oraz Amerykańskiej Akademii Sztuki i Wiedzy Filmowej.

roqueplo dorota.jpg
Miłkowski_braty.jpeg

Hubert Miłkowski

Absolwent PWSFTviT w Łodzi, znany z „Braty” reż. Marcin Filipowicz, „Delicje” reż. Bartosz Izdebski oraz „Hiacynt” reż. Piotr Domalewski

Katarzyna Butowtt

Absolwentka psychologii . W latach 80 i 90 pracowała jako modelka. Zagrała w ponad 100 reklamach. Za nią kilka epizodów filmowych. Od ponad 20 lat wolontariuszka Fundacji dr Clown. W 2022 roku zagrała główną rolę w filmie "Jezioro słone" Katarzyny Rosłaniec.

Katarzyna Butowtt.jpg
10.jpg

Katarzyna Rosłaniec

Absolwentka Wydział Ekonomii na Uniwersytecie Gdańskim, Warszawskiej Szkoły Filmowej (2006) oraz Szkoły Wajdy. Reżyserka filmów fabularnych. M.in. takich jak „Galerianki”, „Szatan kazał tańczyć”, „Jezioro Słone”.

Kinga Dębska

reżyserka i scenarzystka, a także pisarka i pedagog. Jej filmy fabularne to:
„Hel”, „Moje córki krowy”, „Plan B”, „Zabawa zabawa”, „Zupa nic” i czekające na premierę „Święto ognia”. Laureatka kilkudziesięciu nagród, w znacznej mierze publiczności. Ma swoją gwiazdę w alei Gwiazd w Łodzi.

Kinga Dębska.jpeg
marcin-filipowicz.jpg

Marcin Filipowicz 

reżyser filmowy, scenarzysta. Absolwent Szkoły Filmowej im. K. Kieślowskiego w Katowicach. Prywatnie pasjonat podróży, fotografii i wspinaczki

Maciej Hamela

Producent filmów fabularnych i dokumentalnych, Współpracował z BBC Paris, France 5, Elzevir Films Paris. Absolwent Université Paris Sorbonne i EICAR Film School w Paryżu.Film dokumentalny „Skąd dokąd” jest jego pełnometrażowym debiutem reżyserskim.

Maciek-Hamela.jpg
marzena majcher.jpg

Marzena Majcher 

kompozytorka muzyki filmowej oraz współczesnej. Autorka muzyki do ponad 45 filmów. Wśród nich warto wymienić: „Amatorzy” Iwony Siekierzyńskiej, „Hanoi-Warszawa” Katarzyny Klimkiewicz, „Furia” Krzysztofa Kasiora. Ma na swoim koncie współprace międzynarodowe, skomponowała muzykę do dwóch koreańskich filmów fabularnych -„A French Woman” i „Where Would You Like to Go?”- reż. Kim Hee-Jung.

Michał Chmielewski

Absolwent reżyserii w Szkole Filmowej im. Krzysztofa Kieślowskiego w Katowicach. Z wykształcenia fotograf i inżynier. Jego filmy fabularne, dokumentalne i eksperymentalne oraz teledyski prezentowano na festiwalach na całym świecie. Michał jest również laureatem nagrody magazynu KMAG w kategorii film.

Roving Woman Director Michal Chmielewski photo by Ola Bydlowska.jpg
Michał Żurawski.jpg

Michał Żurawski

Absolwent Akademii Teatralnej w Warszawie, aktor teatralny i filmowy.
Zagrał m.in w filmach: „W ciemności” Agnieszki Holland, „Miasto 44” Jana Komasy, „ Jestem mordercą” Macieja Pieprzycy, „Volta” Juliusza Machulskiego, „Odnajdę cię” Beaty Dzianowicz, „53 wojny” Ewy Bukowskiej, „(Nie)znajomi” w reż. Tadeusza Śliwy. Jego ostatnie filmy to: „Chrzciny” w reż. Jakuba Skoczeń i „Strzępy” w reż. Beaty Dzianowicz. Znany z ról w serialach takich jak: „ Kryminalni”, „Czas honoru”, „Ultraviolet”, „“Kruk. Szepty słychać po zmroku”, „Kruk. Jak tu ciemno”, “Chyłka – Zaginięcie”, “Kod genetyczny” i Król” w reż. Jana P. Matuszyńskiego. 
W 2024 roku będziemy mogli zobaczyć go w filmie „Za duży na bajki II” w reż. Kristoferra Rusa.

Mateusz Głowacki

Urodzony w 1982 r. w Brzegu Dolnym. Scenarzysta i reżyser filmów fabularnych, dokumentalnych, reklam i teledysków. W 2022 wyreżyserował godzinny film ,,Władek i Halinka” (dla Canal +), a w roku 2023 powstał jego pełnometrażowy film ,,Masz ci los!”. Obecnie pracuje nad ekranizacją powieści ,,Krzyk ciszy” Jana Oborniaka.

mateusz głowacki.jpg
PaulinaKrajnik.HEIC

Paulina Krajniki

Reżyserka obsady. W jej filmografii są filmy cenione przez krytyków i nagradzane na festiwalach - „EO” w reż. Jerzego Skolimowskiego, a oprócz tego debiuty fabularne - “Dziewczyna z szafy” w reż. Bodo Koxa, “Nina” w reż. Olgi Chajdas, “Prime Time” w reż. Kuby Piątka, “Inni Ludzie” w reż. Aleksandry Terpińskiej.

Marta Lewandowska

Absolwentka Szkoły Filmowej w Łodzi. Kierownik produkcji na planie szeregu etiud filmowych. Producentka, która współtworzyła takie produkcje jak m.in. „Słodki koniec dnia”, „F*cking Bornholm” czy „Roving Woman”

marta lewandowska.jpg
Domagalski.jpg

Zbigniew Domagalski

Dyrektor WFDiF. Przez lata kierował w WFDiF-ie produkcją ponad stu filmów dokumentalnych, muzycznych, widowisk i programów telewizyjnych. Współzałożyciel działającego od 1988 roku Studia Filmowego Kalejdoskop. Producent filmu nominowanego do Oscara.

sebastian Dela.jpg

Sebastian Dela

Jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych aktorów młodego pokolenia. Znamy go z seriali, jak i filmów. Absolwent PWSFTviTw Łodzi. Znany
z „W lesie dziś nie zaśnie nikt”, „Braty”, „#BringBackAlice”

dorota pomykała.jpg

Dorota Pomykała

W 2022 roku zdobyła nagrodę na FPFF w Gdyni za główną rolę kobiecą w filmie „Kobieta na dachu”. Ze statuetką w tej samej kategorii wróciła z Tribeca Film Festiwal w Nowym Jorku. Jest aktorką Starego Teatru w Krakowie. Pracowała z najlepszymi reżyserami teatralnymi i filmowymi. Uczy aktorstwa. Lubi podróże.

Krzysztof Zanussi

Jeden z najwybitniejszych reżyserów polskiego kina.Jego filmy odznaczają się niezwykłą oryginalnością, są przepełnione refleksją i trafną obserwacją. Reżyser porusza w nich problematykę moralną, psychologiczną, ukazuje życie wewnętrzne bohaterów. Komandor Orderu Odrodzenia Polski, od 1992 profesor sztuk filmowych.

zanussi.jpg
bottom of page