top of page

WIECZÓR POEZJI I PROZY

"DŹWIĘK"

Solomija Mardarovych przeczyta 12 wierszy w języku ukraińskim i polskim. Zaprezentuje również krótki fragment swojej książki, którą będzie można nabyć podczas wydarzenia. Całość dochodów zostanie przeznaczone na pomoc Ukrainie. Akompaniować będzie jej Piotr Trojanowski.

O Solomiji:

Autorka dwóch tomików poezji: «Gramatyka dźwięku» i «Kiedy chciałem polecić». Jest członkiem Związku Pisarzy «Kwiatostan» w Kołomyi. Ma własny kanał na YouTube, na którym recytuje zarówno wiersze autorskie, jak i utwory innych poetów. Organizatorka i prowadząca «Państwowych Spotkań Filmowych», klubu filmów dokumentalnych «Porochivnytsia». 

Pracowała jako dziennikarka zarówno w mediach drukowanych, jak i w telewizji. Prowadziła cykl wieczorów autorskich poetyckich: «Zimowa noc», wiosenna noc «Szept» oraz inny. Pracowała jako prowadząca wieczoru literackiego «Konfrontacja poetów i poetów» z projektu «Poznaj nas» w Kijowie oraz na nocnej scenie festiwalu «Sze.Fest».

Laureatka miejskiej nagrody literackiej im. Mychajła Kuczirki. Dwukrotna laureatka międzynarodowego konkursu literackiego powieści, sztuk teatralnych, scenariuszy, tekstów do piosenek i utworów dla dzieci «Koronacja Słowa». III miejsce w konkursie literackim studia literackiego «Bystriń» im. Nestora Czyra (III miejsce), I miejsce w konkursie ogólnoukraińskim literackim „W życiu trzeba do marzeń», laureatka polskich konkursów literackich «Świętymi bądźcie », «Dom», «O Łaskę Miłosierdzia» i innych. Otrzymała nagrodę aktorską „Za prawdę i odwagę” na IX Międzynarodowym Festiwalu „Karuzela Teatralna” w Łodzi.

wieczór poezji i prozy = dźwięk.png
bottom of page