top of page

VHS

Zespół VHS, mimo iż jest na początku swojej drogi, został już doceniony przez słuchaczy i krytyków. Do niedawna tworzyli i koncertowali pod nazwą Create, zdobywając niemałe uznanie krytyków i publiczności. Są nieco na przekór dzisiejszej koniunkturze na elektro-popowe duety i gładkie brzmienia.  Z całą pewnością można powiedzieć, że reprezentują szeroko pojętą scenę alternatywną, trudno jest jednak precyzyjnie określić ich muzyczną przynależność bo balansują na pograniczu wielu gatunków. Starają się znaleźć kompromis pomiędzy klasycznymi inspiracjami, a tym co nowe i świeże. Ich twórczość charakteryzuje uniwersalność i przebojowość, która oparta jest na niebywałej jak na młody wiek muzycznej intuicji lidera Macieja Rembikowskiego. Jego charyzmatyczny wokal oraz ogromny talent do pisania zgrabnych kompozycji i niebanalnych tekstów,  na pewno wyniosą ich wysoko. 

 

 

Doskonałą okazją do zaprezentowania cząstki tego talentu oraz niezwykłej muzycznej wrażliwości, był udział Macieja Rembikowskiego w ostatniej edycji programu Idol, emitowanego na antenie telewizji Polsat. Maciej zdobył tam ogromną sympatię jury oraz widzów, którzy uznawali go za jednego z faworytów programu, a jego odpadnięcie zostało okrzyknięte największą pomyłką jury 5. edycji programu. Do finału programu dotarła za to ówczesna wokalistka zespołu, Karolina Artymowicz, z którą zespół wydał m.in. singiel "Ptaki". W serwisie YouTube utwór ten zanotował już ponad milion odtworzeń!

 

 

Po przygodzie z telewizyjnym talent show, Maciej wrócił do rodzinnego Kłecka, gdzie wspólnie z zespołem rozpoczął pracę nad debiutancką EPką "#1", która spotkała się z bardzo pozytywnym odbiorem. Wydane w marcu 2018 roku mini wydawnictwo, dostępne jest w większości serwisów streamingowych (m.in. Spotify, Tidal, Deezer, Wimp, iTunes). Było ono także początkiem poważniejszej aktywności koncertowej zespołu - z powodzeniem zagrali swoją pierwszą klubową trasę w największych miastach Polski. Ich muzyka znalazła się między innymi na antenie Programu Czwartego Polskiego Radia, Radia LUZ, Radia Kraków, Radia Rzeszów, krakowskiej Radiofonii, oraz playliście "Alternatywna Polska" Spotify. 

 

 

Działalność koncertowa przyniosła zespołowi spore sukcesy - zostali m.in. wyróżnieni jako półfinaliści Jarocińskich Rytmów Młodych, dzięki czemu zaprezentowali się w Studiu Radiowej Trójki im. Agnieszki Osieckiej oraz zagrali na jednej ze scen Jarocin Festiwal '18. Największym sukcesem minionego roku jest jednak zwycięstwo w IV edycji Festiwalu Supportów, w której pokonali ponad 400 zespołów z całej Polski i wywalczyli kontrakt sponsorski na nagranie debiutanckiej płyty. Dojrzałe teksty, niebanalne kompozycje i niezwykła charyzma wokalisty, Maćka Rembikowskiego, zaskarbiły sympatię publiczności, zwróciły także uwagę jury - w skład którego weszli: lider T.LOVE - Muniek Staszczyk, czołowy polski producent muzyczny - Bartek Królik, jeden z najważniejszych dziennikarzy muzycznych - Jarek Szubrycht oraz pomysłodawca i organizator Festiwalu Supportów - Jan Malski. Dzięki wygranej zespół nie tylko może zrealizować swoje marzenie o nagraniu długogrającej płyty, ale przede wszystkim ma szansę na stałe zaistnieć na polskiej scenie muzycznej. Niezwykle udany 2018 rok zwieńczyli u boku zespołu Sonbird, będąc gościem specjalnym ich jesiennej trasy koncertowej. Wiosną ponownie ruszają w trasę z zespołem Sonbird, tym razem jako VHS.

 

Obecnie zespół VHS w otoczeniu lasów Beskidu Sądeckiego, pracuje nad materiałem na swój debiutancki album! Pierwszą jego muzyczną zapowiedź można już usłyszeć podczas koncertów. 

 

Członkowie zespołu:

Maciej Rembikowski
Jan Rembikowski
Dawid Ostrzycki
Tymoteusz Słomiański
Artur Bobak

więcej na https://www.facebook.com/vhsbandofficial/

bottom of page