top of page

ŚRODA NA LAF

Środa, 12 sierpnia, na LAF

We wtorek na LAF było ciekawie i intensywnie. Rano nagraliśmy drugi odcinek LAF tv, w którym Joanna Trębowicz, dyrektorka LAF, zdradziła, dlaczego zdecydowała się na organizację 21. edycji mimo niesprzyjających warunków. Szymon Kasprowicz z biura LAF wyjaśnił, jak zalogować się do platformy vod.laf.org.pl i jak włączyć lub zapisać wybrane filmy. Odwiedziła nas też Rodzina Kucharczyków: Aleksandra i Paweł Kucharczykowie do Zwierzyńca przyjeżdżają co roku, a od wielu lat – także z synami: Markiem i Michałem oraz Piotrem. Przed naszą kamerą powiedzieli, jakie filmy już obejrzeli i ile karnetów potrzebują, by spokojnie oglądać wybrane tytuły. Zaprosili nas także do tradycyjnego wspólnego zdjęcia na schodach do Kina Skarb.

Podczas 21. LAF filmy można oglądać przede wszystkim on-line, ale co wieczór polecamy tez Kino Nocne. Co dziś, w środę 12 sierpnia, w programie?

Filmy wg harmonogramu:

15.00 „Obrazy bez autora” reż. Florian Henckel von Donnersmarck

18.00 „Niezbędna konieczność” reż. Erwan Le Duc

20:00 „Arabski sekret” reż. Julia Groszek

22:00 KINO NOCNE w Zwierzyńcu: „Trash Fire” reż. Richard Bates Jr.

*****

15.00 „Obrazy bez autora” reż. Florian Henckel von Donnersmarck

Zainspirowany prawdziwymi wydarzeniami obejmującymi trzy epoki niemieckiej historii film opowiada historię młodego studenta Akademii Sztuk Pięknych, Kurta, który zakochuje się z wzajemnością w swojej koleżance Ellie. Na drodze uczuciu staje ojciec dziewczyny, szanowany lekarz. Młodzi bohaterowie nie mają świadomości, że ich życie uwikłane zostało w mroczną tajemnicę z przeszłości, którą lekarz skrzętnie ukrywa. Film wyróżniony na festiwalu w Wenecji i nominowany do Oscara w kategorii najlepszy film nieanglojęzyczny.

18.00 „Niezbędna konieczność” reż. Erwan Le Duc

Pierre Perdrix prowadzi spokojne życie w niewielkim, sennym francuskim miasteczku. Jak przystało na kapitana policji, każdy jego dzień jest perfekcyjnie zorganizowany, a przez to również przewidywalny. Przynajmniej do chwili, gdy nie ma kontaktu ze swoją rodziną. Nominacja do nagrody na festiwalu Transatlantyk. 

20.00 „Arabski sekret” + spotkanie autorskie z reżyserką Julią Groszek

Bohaterem „Arabskiego sekretu” jest Kamil, który pragnie poznać swojego ojca Ilhama Al Madfai, twórcę arabskiej muzyki folkowej i gwiazdę na Bliskim Wschodzie. Ojciec i syn nigdy się nie widzieli. Reżyserka Julia Groszek zaprasza widzów do wspólnej obserwacji podróży Kamila oraz refleksji nad sensem życia i potrzebą odnalezienia swoich korzeni. Film, nagrodzony m.in. Grand Prix na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym "Human Doc" i nagrodą jury na festiwalu „Ismailia”, zostanie pokazany na vod.laf.org.pl dziś (środa) o 20.00. Po nim spotkanie z reżyserką i scenarzystką Julią Groszek poprowadzi Ryszard Jaźwiński, dyrektor artystyczny LAF.

KINO NOCNE 22:00 „Trash Fire” reż. Richard Bates Jr. PRZEDPREMIERA

Ciężarna Isabele zmusza Owena, by ten zapoznał ją ze swoją rodziną. Problem w tym, że jego rodzice zmarli w pożarze, a z demoniczną babcią i ocalałą, bardzo okaleczoną przez ogień siostrą, nie utrzymuje kontaktu. Zmierzenie się z przeszłością uwikła parę w sieć kłamstw, zdrady i morderstwa. Film nagrodzony na Boston Underground Film Festival.

Ponadto większość filmów jest dostępna przez cały czas trwania LAF na vod.laf.org.pl.

Polecamy też Warsztaty Kultury Filmowej, wstępy do cykli i do niektórych filmów w wydaniu naszych ekspertów: Piotra Kotowskiego i Łukasza Maciejewskiego.

Aha, nie zapomnijcie o naszym koncie na Instagramie, na którym nie brakuje zdjęć z naszych działań, promocji filmów i relacji ze Zwierzyńca: @letnia_akademia_filmowa. 

Do zobaczenia!

Film Arabski sekret
Film Trash Fire
bottom of page