top of page

SOBOTA NA LAF

15 sierpnia, SOBOTA 

Piątek minął pod znakiem weekendowych prac i przygotowań do finału LAF. Były filmy, spotkania wirtualne i realne na dziedzińcu Browaru Zwierzyniec, gość z prezentami książkowymi i oczywiście nagrania LAF tv. A co na czeka w sobotę, czyli przedostatni dzień Akademii?  

Przed nami zdecydowanie polski dzień – tak wynika z harmonogramu filmów:

15:00 „Pod niebem” reż. Marta Skiba + spotkanie autorskie z reżyserką
18.00 „Szklane negatywy” reż. Jan Borowiec + spotkanie autorskie z reżyserem
20.00 „Boże Ciało” reż. Jan Komasa + spotkanie z aktorką Eliza Rycembel
KINO NOCNE 22:00 „(Nie)znajomi” reż. Tadeusz Śliwa + spotkanie z aktorem Łukaszem Simlatem

*****

15:00 „Pod niebem” reż. Marta Skiba + spotkanie autorskie z reżyserką

Mężczyzna u schyłku życia tęskni za swoją największą pasją – lataniem. Na co dzień chodzi z głową w chmurach i nie chce zejść na ziemię. Twarze dawnych znajomych i wydarzenia z przeszłości bledną, jednak jedno spojrzenie w górę przywraca emocje tamtych chwil do życia. Kiedyś as przestworzy, dziś zostały mu już tylko resztki wspomnień.
Po projekcji spotkanie z Martą Skibą poprowadzi Ryszard Jaźwiński. 

18.00 „Szklane negatywy” reż. Jan Borowiec + spotkanie autorskie z reżyserem

Podczas remontu kamienicy w Lublinie w 2010 roku, robotnicy natrafili na ścianę, której nie było w planach budynku. W ukrytym za nią schowku odkryli zbiór zdjęć wykonanych na szkle. Kolekcja zawiera ponad 2700 szklanych negatywów przedstawiających ludzi, którzy mieszkali w Lublinie prawie 100 lat temu. Autor filmu razem z Tal Schwartz, wolontariuszką z Ośrodka Brama Grodzka – Teatr NN, poszukują odpowiedzi na pytania, kto wykonał zdjęcia, a także kim są ludzie przedstawieni na fotografiach. Śledztwo prowadzi do Izraela, gdzie docierają do osób, dzięki którym tajemnica kolekcji może zostać odkryta. 

Po projekcji rozmowę z Janem Borowcem poprowadzi Ryszard Jaźwiński. 

20.00 „Boże Ciało” reż. Jan Komasa + spotkanie z aktorką Eliza Rycembel

Inspirowana prawdziwymi wydarzeniami historia 20-letniego Daniela, który w trakcie pobytu w poprawczaku przechodzi duchową przemianę i skrycie marzy, żeby zostać księdzem. Po kilku latach odsiadki chłopak zostaje warunkowo zwolniony, a następnie skierowany do pracy w zakładzie stolarskim. Zamiast tego jednak, popychany niemożliwym do spełnienia marzeniem, Daniel kieruje się do miejscowego kościoła, gdzie zaprzyjaźnia się z proboszczem. Kiedy, pod nieobecność duchownego, niespodziewanie nadarza się okazja, chłopak wykorzystuje ją i w przebraniu księdza zaczyna pełnić posługę kapłańską w miasteczku. Od początku jego metody ewangelizacji budzą kontrowersje wśród mieszkańców.
Film nominowany do Oscara w kategorii najlepszy film międzynarodowy. 

KINO NOCNE w Zwierzyńcu: 22:00 „(Nie)znajomi” reż. Tadeusz Śliwa + spotkanie z aktorem Łukaszem Simlatem – projekcja romowy Łukasza Maciejewskiego z Łukaszem Simlatem będzie na ekranie kinowym na dziedzińcu browaru i na vod.laf.org.pl

Grupa przyjaciół decyduje się zagrać w trakcie kolacji w niewinną grę. Do zakończenia spotkania wszyscy muszą ujawniać wiadomości przychodzące na ich telefony, a rozmowy mają odbywać się w trybie głośnomówiącym. Jak możemy się spodziewać, ten przyjemny wieczór wywróci ich świat do góry nogami. 

Po filmie z aktorem Łukaszem Simlatem porozmawia Łukasz Maciejewski.

Polecamy. 

nieznajomiplakat.jpg
bottom of page