top of page

Lublin Street Band

 Ryszard Bodio. Ostatni taki taper - w wykonaniu Lublin Street Band
 


W bieżącym roku mija 20 lat od śmierci Ryszarda Bodio. Ostatniego tapera, który w późnej epoce kina dźwiękowego (lata 70. - 90. ub.
wieku), ilustrował muzyką na żywo nieśmiertelne evergreeny kina niemego. Jego talent do muzycznych improwizacji sprawił, że dawno zapomniane, powyciągane z archiwów filmy, dostały drugie życie. Był zapraszany na takie spotkania „w starym kinie" w całej Polsce. Z jego inicjatywy powstał jedyny w swoim rodzaju Festiwal Taperów Filmowych w Karpaczu.

Aktywnie kibicował idei powstania Letniej Akademii Filmowej w Zwierzyńcu. Miał oczywiście zachęcać na niej kinomanów do obcowania ze
sztuką „wielkiego niemowy". Nie doczekał jej otwarcia. Dlatego w okrągłą rocznicę Jego śmierci, chcemy poświęcić Ryśkowi, właśnie podczas LAF, wieczór wspomnień. Jego szlachetną sztukę taperowania przypomną muzycy z zespołu Lublin Street Band, tworzący na żywo ścieżkę dźwiękową do filmu "Rozkosze gościnności" Bustera Keatona. Niektórzy z nich przeszli przed laty swoje wtajemniczenie w granie do niemej burleski, pod okiem Bodia właśnie.

 

Członkowie zespołu:

Marcin „Suszkin” Suszek - trąbka;
Artur Jargiło - trąbka;
Andrzej Flis - saksofon altowy;
Andrzej Waszczuk - saksofon barytonowy;
Tymoteusz Szpilarewicz - puzon;
Krzysztof Redas - instrumenty perkusyjne;
Łukasz Szulc / Kamil Banach - instrumenty perkusyjne;
Bartek Węgliński – gitara;
Kacper Różański / Michał Kowalczyk – bas;
Gabriel Menet - kierownictwo muzyczne / piano;

więcej na www.facebook.pl/LublinStreetBand

bottom of page