top of page

JA CIEBIE TEŻ

Tytuł oryginalny: Ja ciebie też
Reżyseria: Lech Mackiewicz
Produkcja: Polska 2019
Cykl: W polskim obiektywie

Sztuka "Ditto.A Story" Chaco de Palmy wcześniej zaadaptowana przez Mackiewicza i wystawiana w  na deskach Lubuskiego Teatru w Zielonej Górze  nabrała dość niezwykłego kształtu. Historia dotyczy trojga przyjaciół Nynka, Miśka i Agrafki, młodych aktorów mieszkających razem, którzy starają się o tę samą rolę na castingu. Jednak obok zmagań podczas poprawiania swoich umiejętności aktorskich i konkurowania o role, coraz bardziej przytłacza ich również walka o znalezienie swojego miejsca w ich niejasno określonym partnerstwie. A w końcu również w życiu.

Do opowiedzenia tej niezbyt wyszukanej historii o miłości, przyjaźni, zaufaniu teoretycznie wystarczyłaby trójka aktorów. Mackiewicz jednak zafundował zielonogórzanom uczestniczenie w dość niecodziennym eksperymencie teatralnym.

Historię Nynka, Agrafki i Miśka według Mackiewicza opowiedziało nie troje, a sześcioro aktorów. Reżyser podzielił aktorów na dwie grupy. W składzie "OBSADY BIAŁEJ" znaleźli się Alicja Stasiewicz, James Malcolm, Radosław Walenda. "OBSADĘ CZARNĄ" stworzyli Romana Filipowska, Robert Kuraś, Aleksander Stasiewicz. Wszyscy młodzi, charyzmatyczni, głodni wyzwań aktorzy. Każda z grup mając do dyspozycji ten sam tekst pracowała nad nim niezależnie. Dzięki czemu widz miał niepowtarzalną okazję być świadkiem niezwykłej konfrontacji. Psychologicznych zależności pomiędzy bohaterami jednej historii, ale opowiedzianej przez aktorów o zróżnicowanej wrażliwości. (...)

Jacek Katos – GAZETA LUBUSKA 27.03.2019

bottom of page