top of page

Eugeniusz Gordziejuk

W branży filmowej od zawsze-jako asystent operatora obrazu i reżysera, kierownik planu, kierownik produkcji, Szef Produkcji Studia Miniatur Filmowych w Warszawie. Autor scenariuszy filmowych dla dzieci. Obecnie kierownik ds. upowszechniania kultury filmowej i edukacji.

 

 

Przygodę z filmem rozpoczął od epizodu w filmie Krzysztofa Kieślowskiego

” Pierwsza miłość „ w roku 1974 . Pracę w Studio Miniatur Filmowych rozpoczął w 1977r. pełniąc funkcje kierownicze w strukturach Studia. Bezpośrednio uczestniczył w produkcji 254 tytułów filmowych . Rozpoczynając jako asystent operatora a później asystent reżysera. Od roku 1986 pełnił funkcję kierownika planu oraz kierownika produkcji. W latach 1994 - 2017 Szef Produkcji Studia Miniatur Filmowych. Jest członkiem Stowarzyszenia Filmowców Polskich. Odznaczony odznaką honorową przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego „Zasłużony dla Kultury Polskiej”.

W roku 2016 odznaczony medalem „Zasłużony Kulturze Gloria Artis”

Autor scenariuszy filmowych.

Współpracował jako kierownik produkcji , producent z najwybitniejszymi twórcami filmu animowanego między innymi Janem Lenicą, Witoldem Gierszem ,Jerzym Kaliną, Leszkiem Komorowskim, Wiesławem Ziębą, Leszkiem Gołyszem, Krzysztofem Gradowskim Andrzejem Barańskim i innymi .

Od wielu lat prowadzi zajęcia z młodzieżą szkolną z zakresu sposobu realizacji filmów animowanych prezentując jednocześnie dorobek polskiej animacji na terenie całego kraju i poza nim między innymi warsztaty prowadził dla polonii na Syberii. Prowadząc warsztaty filmowe w odległych małych miejscowościach przyczynia się do popularyzacji filmu animowanego. Zajęcia prowadzone są również z młodzieżą upośledzoną umysłowo i niepełnosprawną. Jak ważna jest to praca i potrzebna świadczą kolejne nadchodzące propozycje spotkań, pokazów i kolejnych warsztatów.

bottom of page