top of page

CZWARTEK NA LAF

Czwartek, 13 sierpnia

Środa była najchłodniejszym dniem festiwalu – termometry pokazywały maksymalnie zaledwie… 24 stopnie. 😊 Idealna pogoda do spokojnego oglądania filmów on-line, co polecamy także dzisiaj.  Wchodząc na vod.laf.org.pl pamiętajcie także o zakładce ‘materiały dodatkowe’, a w niej kolejne części naszej LAF tv i rozmowy z twórcami oraz warsztaty i prelekcje.  

Co w czwartkowym programie? 

15:00 „Miłość mojego brata” reż. Monia Chokri 

17:00 „Żegnaj mój synu” reż. Wang Xiaoshua 

20:00 „Miejscy kowboje” + spotkanie autorskie z reżyserem Pawłem Ziemilskim

22:00 KINO NOCNE w Zwierzyńcu „Abe” reż. Fernando Grostein Andrade PRZEDPREMIEROWO

*****************************

15:00 „Miłość mojego brata” reż. Monia Chokri

Kariera Sophii stanęła pod dużym znakiem zapytania. Jako bezrobotna zmuszona jest do tego, by przynajmniej na jakiś czas wprowadzić się do mieszkania brata. Karim i Sophia znają się na wylot i nadspodziewanie dobrze odnajdują się w nowej sytuacji. Sielanka kończy się, gdy Karim spotyka na swojej drodze atrakcyjną kobietę…

17:00 „Żegnaj mój synu” reż. Wang Xiaoshua 

Główni bohaterowie Yaojun i Liyun są szczęśliwym małżeństwem. Gdy w tragicznym wypadku zginie ich syn, sytuacja zmieni się bezpowrotnie. To wydarzenie odciśnie się piętnem na całym ich dalszym życiu, którego celem od tej pory będzie znalezienie ukojenia. Dramatyczne skutki „polityki jednego dziecka” oraz skomplikowane relacje rodzinne opowiedziane są subtelnie i z głęboką wrażliwością.

Chiński dramat to obejmująca trzy dekady rodzinna saga, której tłem są społeczne, polityczne i ekonomiczne przemiany, do jakich doszło w Chinach, począwszy od lat 80. Pod płaszczykiem epickiego kina Wang Xiaoshuei, czołowy twórca szóstej generacji chińskich reżyserów, opowiada o bolesnej stracie, niezabliźnionych ranach i próbie pojednania.

Film nagrodzony za role aktorskie dwoma Srebrnymi Niedźwiedziami na Berlinale. 

20:00 „Miejscy kowboje” + spotkanie autorskie z reżyserem Pawłem Ziemilskim 

Film opowiada o Dylanie mieszkającym w Dublinie, w tzw. złej dzielnicy, znanej z kultury „miejskich kowbojów”, czyli nastolatków nielegalnie hodujących dzikie konie. Kowboje spędzają całe dnie jeżdżąc na oklep, ale nocą wypuszczają konie na wolność ze względu na oficjalne zakazy – władze miejskie zwalczają te zwyczaje. To opowieść o miłości, marzeniach i szalonej przygodzie jaką jest pasja do dzikich koni. Film nagrodzony na Astra Film Fest i na festiwalu filmów dokumentalnych w Budapeszcie. 

22:00 KINO NOCNE w Zwierzyńcu: „Abe” reż. Fernando Grostein Andrade

Abe to 12-latek pochodzenia izraelsko-palestyńskiego mieszkający w Nowym Jorku. Kocha gotować, ale nigdy nie doświadczył kolacji bez sprzeczki rodzinnej. Abe ucieka z letniego obozu gotowania i zaczyna naukę u afro-brazylijskiego szefa kuchni "Chico" specjalizującego się w podawaniu fusion food na targach jedzenia.
„Abe” będzie także dostępny on-line od piątku do niedzieli.

plakat_milosc-mojego-brata.jpg
plakat_zegnaj-moj-synu-2.jpg
Abe.jpg
11-still-UrbanCowboys.jpg
bottom of page