top of page

tytuł oryginalny: Strzępy
Czas trwania: 100 min
Produkcja: Polska, 2022
Reżyseria: Beata Dzianowicz
Nagrody: FPFF w Gdyni - Najlepszy debiut reżyserski, Najlepsza drugoplanowa rola męska, Warszawski Festiwal Filmowy, Konkurs Międzynarodowy - Nagroda specjalna Jury
Opis: Paterokowie to kochająca się, wielopokoleniowa rodzina. Ich życie jest spokojne i niepozbawione elementów humoru. W tej harmonijnej rzeczywistości nagle pojawia się pęknięcie: dziadek Gerard zaczyna zachowywać się dziwnie, łamie konwenanse i normy społeczne. Okazuje się, że są to pierwsze symptomy Alzheimera. Jak bohaterowie filmu poradzą sobie z tą diagnozą? Nasilająca się choroba Gerarda sprawia, że relacje w rodzinie wystawione są na wielką próbę, a na światło dzienne wychodzą skrywane napięcia, sekrety i pretensje.

     Po seansie zapraszamy na spotkanie z twórcami. 

     prowadzenie: Łukasz Maciejewski​​​​

strzepy_d7_fotosy0036.jpg
BRATY - 2 fot Maciek Bernaś.jpg
  • "Braty" - reż. Marcin Filipowicz

tytuł oryginalny: Braty
Reżyseria: Marcin Filipowicz

Czas trwania: 82 min
Produkcja: Polska, 2022
Opis: Opowiedziany oczami wrażliwego nastolatka intymny, czarno-biały film drogi przez dojrzałość,  nasiąknięty klimatem młodości: tricków na deskorolce, pierwszych miłości, zranionych uczuć, poszukiwania własnej tożsamości oraz akceptacji samego siebie.

   Po seansie zapraszamy na spotkanie z twórcami
   prowadzenie: Łukasz Maciejewski

4-1024x429_edited.jpg

tytuł oryginalny: Kobieta na dachu
Reżyseria: Anna Jadowska
Czas trwania: 93 min
Produkcja: Polska, Francja, Szwecja, 2022

Nagrody: FPFF w Gdyni - Najlepsza Aktorka Pierwszoplanowa, Camerimage - Konkurs Filmów Polskich - Złota Żaba - Najlepszy film
Opis: Mirka to sześćdziesięcioletnia położna. Jest świetna w swoim fachu, a jeszcze lepsza w ukrywaniu swoich potrzeb i uczuć. W domu też skupia się na innych - mężu i dorosłym synu. Czasem wymyka się na dach swojego bloku, żeby zapalić papierosa. To jedyna rzecz, jaką robi tylko dla siebie, aż do dnia, w którym napada na bank uzbrojona w niewielki nóż kuchenny. Czy wydarzenie to pozwoli, by Mirka spojrzała na swoje życie z innej perspektywy?

   Po seansie zapraszamy na spotkanie z twórcami
   prowadzenie: Łukasz Maciejewski

5a_3.jpg

tytuł oryginalny: Liczba doskonała
Reżyseria: Krzysztof Zanussi
Czas trwania: 87 min
Produkcja: Polska, Włochy, Izrael, 2022

Opis: Co nadaje życiu sens: sukces czy miłość? Z tym dylematem mierzą się Joachim, dobiegający kresu życia mężczyzna spełniony, oraz młody geniusz matematyczny David. Ten film to powrót do centralnych tematów twórczości reżyser. Odpowiedzi, których tym razem udziela, są przewrotne i nieoczywiste.

   Po seansie zapraszamy na spotkanie z twórcami
   prowadzenie: Łukasz Maciejewski

​tytuł oryginalny: Jezioro słone
Reżyseria: Katarzyna Rosłaniec
Czas trwania: 107 min
Produkcja: Polska, Szwecja, 2022
Opis: Helena miała w życiu tylko jednego kochanka, swojego męża. Paweł zapewnił jej erotyczne spełnienie, finansowe bezpieczeństwo, mają troje dorosłych dzieci. Kiedy Paweł ją oszukuje, a na horyzoncie pojawia się kariera w modelingu, Helena po raz pierwszy w życiu przejmuje kontrolę nad swoim życiem. Wszystko co się dzieje jest nowe, nieznane i ekscytujące. Chce go zdradzić? Chce się wyrwać spod jego dominacji? A może pragnie posmakować innego mężczyzny, tak jak inni chcą spróbować narkotyków? Najważniejsze dla Heleny jest pozostanie wiernej samej sobie.
   Po seansie zapraszamy na spotkanie z twórcami
 
 prowadzenie: Łukasz Maciejewski

tytuł oryginalny: Roving woman 
Reżyseria: Michał Chmielewski
Czas trwania: 95 min
Produkcja: Polska, USA, 2022
Opis: Sara po burzliwej awanturze z chłopakiem traci dom i środki do życia. Zdesperowana kradnie samochód, który staje się jej jedynym schronieniem. Odkrywając jego zawartość, zakochuje się we właścicielu pojazdu i postanawia go odnaleźć. Wyrusza w podróż przez amerykańskie pustkowia, która pozwoli jej przewartościować życiowe pragnienia i priorytety.


   Po seansie zapraszamy na spotkanie z twórcami
   prowadzenie: Łukasz Maciejewski

Roving Woman 1.jpg
bottom of page